RAZÍTKA

Jednoduchá výtvarná aktivita pro každého, která nám nezabere ani hodinku, osvěžíme jemnou motoriku, zapojíme fantazii a ještě budeme moct orazítkovat třeba spícího tatínka na gauči po obědě.

Co budeme potřebovat?

Nůžky, tavná pistole, lepidlo, karton, korek, razítková barva a razítkovací polštářky, barvy (akrylové, temperové, nebo malířské), štětec.

Jak na to?

  1. Nachystejte si všechny pomůcky a materiál.

  2. Na kousek kartonu nakresli a vystřihni libovolný tvar a poté tvar vystřihni.

  3. Vystřižený tvar nalepte na korek. K lepení je nejvhodnější tavná pistole. Tavnou pistoli může nahradit jiné lepidlo: Kores, Herkules, lepidlo na různé materiály. Nechte zaschnout.

  4. Máme hotovou raznici a teď už můžeme zkusit tisk. Nejideálnější je razítková barva a razítkovací polštářky. Kdo doma nemá, můžete experimentovat s jinými barvami. Temperové barvy, barvy na malování interiéru, přírodní barvy atd.

  5. Na co razit? Můžete si vytvořit vlastní balící papír, visačka na dárek, přáníčko, milá a drobná dekorace do bytu. Buďte kreativní a zanechejte vzkaz mamince, tatínkovi, babičce, dědečkovi, bráchovi či sestře. Nebo prostě jen tak pro radost.


POZNÁMKA: Kdo má barvu na textil a umí šít, tak si může vyrobit látkový kapesník, nebo pytlík na svačinu. Kdo nemá korek, tak zkuste vyrobit razítko z brambory :)