PTÁČEK Z VAJÍČKA

Co potřebujeme:

výkres (jakékoliv barvy), igelitovou popř. papírovou podložku, nůžky, lepidlo, zbytky látek popř. zbytky balicího papíru, podle kreativity - barvu na dozdobení, štětce, kelímek na vodu, tavná pistol, kolíček, špejle, fixy

postup:

  1. Z výkresu vystřihneme nejrůznější velikosti vajíček a ozdobíme si je z jedné stravy (kdo se necítí na stříhání, tak lze vytrhat). My se inspirovaly pruhy látek a balícího papíru v kombinaci s malbou. Jako lepidlo se dá využít jakékoliv v tubě. Pro domácnost se však hodí lepidlo Herkules, sice trvá delší dobu než zaschne, je však vhodný pro jakýkoliv savý materiál a vysoce kvalitní. Lepené části je dobré zatížit, aby se nezkroutily. Po zaschnutí lepidla a barvy, odstřihnu části, které přečnívají. Budou se mě později hodit, třeba na chocholku, ocásek, křídla aj.


Víte, že lepidlo Herkules se dá také ředit s vodou? Je schválen Státním zdravotním ústavem jako zcela nezávadné lepidlo vhodné pro styk s potravinami a je tak využíváno pro lepení sáčků mouky, cukru nebo čajů. Sympatické je, že se vyrábí již po mnoha desetiletí v České republice. Ozdobená vajíčka se na velikonoční období budou jistě hodit jako závěsné dekorace do oken nebo na špejli zápichy do květináče. Jak se ale z vajíčka vyklube ptáček?


  1. Vajíčko přeložíme v půli a tím nám vznikne základ pro tělo ptáčka. Pokud jej v polovině rozstřihneme, dá se mezi tyto dvě části nalepit kolíček, díky kterému se dá poté ptáček připevnit kamkoliv. Určíme si na jaké straně bude hlava, kde ocas a doladíme našeho ptáčka podle momentální nálady.


Přejeme Vám, ať si tvoření moc užijete, stejně jako přípravy na velikonoční čas. V příštích týdnech se můžete těšit na další jarní květinová a jiná tvoření.